Site icon Longhand

Google és a nevek

Olvasok egy Google szabadalmat ami egy olyan megvalósításról szól a kereső algoritmusában, hogy a névhez kötődő entitásokat hogyan térképezze fel, hogyan azonosítsa, határolja be a saját indexben cikkoldalak (pl. Wikipedia) mentén.
Személynevek és egyéb, több entitáshoz is asszociálható esetlegesen többszörösen előforduló azonos elnevezések, amelyek földrajzilag és egyéb tényezők alapján más értelmet, más kontextust nyerhetnek.
Ezekhez a jelentésekhez külön rendel egy procedurát a szabadalom, ami a hagyományos rangsorolási metódusokon kívül a cikk oldalakról begyűjtött infok alapján befolyásolná a megjelenített találatokat.
A szabadalom jó, de elgondolkodtatott a dolog, hogy egy ilyen globális jellegű kereső, mennyire lehet jó, teljes pl. lokálisan releváns találatokhoz.
Egyik legnagyobb kihívás a Google számára szerintem az hogy ebben a tekintetben megállja a helyét évek múlva is. Meg tudja tartani a felhasználók többségét abban a hitében, hogy a google univerzális keresője mindenre a legjobb válasz.
Vagy pedig egy általános minőségi fejlődés következtében lassan kialakulnak olyan regionális és tematikus saját tartalommal is rendelkező keresők, esetleg kereshető social networking szájtok amelyek tartalmasabbak és naprakészebb információt tudnak kínálni kisebb témákra és közösségekre (egy ország pl.) fókuszálva.
Én nem tartom kizártnak ennek a lehetőségét, hogy 5-10 év múlva nagyobb globális keresők kicsit visszaszorulnak ilyen tekintetben.

Exit mobile version