Site icon Longhand

Content scrape by Index.hu

Content scraper site-oknak hívják azokat a weboldalakat amelyek más oldalak tartalmait összegyűjtve építenek új portált, új struktúrában esetleg, de hozzáadott plusz tartalom nélkül.
Kicsi az olyan oldalak százalékos aránya a weben, amelyek teljesen egyedi tartalmat közölnek folyamatosan, ezen kevesek közé tartoznak a saját cikkeket publikáló hírportáljaink mint az Index.hu, ahol nagyon sok új tartalom készül napi szinten.
Most úgy látszik ők is elkezdtek contentet duplikálni jól, “erősebb kutya baszik” elv alapján hátha hozzájuk hozza a Gugle majd az usert egynéhány keresésre.

Nem tudom mióta léteznek adatlap címszó alatt tartalmak az Index kultúr rovatában, én csak most vettem észre egy cikkben lévő hivatkozás nyomán, de azt látni, hogy közel 800.000 ilyen oldal szerepel a Google indexben.
Az oldalak többnyire színészek, filmek, tv műsorok bemutató adatlapjai, az a közös bennük, hogy szinte mind a Port.hu oldal leírásaival 100%-osan megegyező szövegek.

Jogi hátteret nem ismerem, valószínűleg a Port.hu szerkesztői sem maguk írják a rövid bemutatókat a filmek esetén, tehát nem saját tartalmuk, hanem gyártók által kiadott sajtóanyagok ezek minden valószínűséggel, amelyek újrapublikálhatóak bárki által, tehát nem követ el vétséget azzal senki, ha a közzéteszi.
(voltak olyan tartalmak is, amit csak a port.hu és az index.hu oldalán találtam meg
pl. DunaTV kívánságkosár: https://index.hu/kultur/musor/adatlap/70168https://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=7547142&i_where=1)

Viszont negatív jelenség számomra, hogy nagyobb portálok is, ahelyett, hogy olyan hasznos forrásokra mutatnának (jelen esetben a port.hu) amelyek jól teljesítik a szerepüket, elkezdik ilyen megoldásokkal inkább “haza hordani” a látogatókat saját oldalaikra.
Adott színész, film, műsor említése során, port.hu hivatkozás helyett, az onnan átvett tartalom jelenik meg saját oldalon.

Exit mobile version