Site icon Longhand

A válság hatása a keresésekre

A Mai piacban olvasható egy rövid cikk a válság, vásárlói szokásokra gyakorolt hatásáról.


Az IBM kutatás amelyre a cikk hivatkozik egyrészről leírja milyen arányban esett az egyes termékcsoportok iránti kereslet az USA-ban.

A kutatás másik része arról szól, hogy a vásárlói hűség is sokkal alacsonyabb, nehezebb gazdasági körülmények között.
Konkrétan, fordíthatjuk úgy is, hogy a brandek ereje visszaesik vásárláskor, döntéshozatalnál.
Ez pedig a keresőhasználatban is megnyilvánul, csökken a brand nevekre való hivatkozások használata keresések során.

Érdemes idézni Bánóék Peresztegi Zoltánnal készített interjújának egy részletét is:

Nehéz helyzetben a gondolkodásmód is megváltozik. Elméletileg az internetnek ilyenkor nagyobb szerepet kell kapnia. A kereső pedig nagyon pontos barométer. Mi történik az emberek fejében. A válság kapcsán megváltozott a keresőszavak összetétele. Most a leggyorsabban fejlődő kifejezések, a last minute, az olcsó vagy az akciós. Nem csak nálunk, világszinten is.

 

Miért lényeges ez a nagyvállalatok számára?

Meggyőződésem, hogy azon cégek közül is, akik számára meghatározó lenne az üzletstratégiában az online marketing, a legtöbben eddig úgy érzékelték nincs probléma a keresőforgalmukkal, ezért nem érdemel plusz törődést.

A tévé reklámokra, print médiákra elköltött milliók, megalapoztak interneten egy bizonyos mértékű direkt látogatottságot a website-nak, plusz a keresőből is jött szép számmal forgalom.
Az analitikát pedig már nem nézték meg, hányan érkeztek az offline kampányok révén a brand nevére és termékeire keresve és hányan a vállalat által kínált szolgáltatások kifejezéseivel, amelyek már kompetitív kifejezések és a brand nevét már nem tartalmazzák. (pl. OTP hitel < -> hitel)

Olyan idők jönnek, amikor az utóbbira egyre többet lesz érdemes majd gyúrni, és azt már nem szállítják automatikusan a reklám-kampányok.
Elő a keresőforgalom statisztikákkal kedves BigDog vállalatvezetők és márketing menedzserek!

Exit mobile version